Get Adobe Flash player

Deklaracja dostępności

Deklaracja1

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

0001 

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

 

Remonty na drogach powiatowych

Wakacje to czas intensywnych prac na drogach powiatowych. Nowe chodniki i ścieżki rowerowe powstają w 6 miejscowościach, a w dwóch miejscowościach nowe mosty. Niebawem ruszą prace przy zabezpieczeniu i stabilizacji osuwiska w Trzcianie. W Bochni natomiast możemy już korzystać z przebudowanej drogi powiatowej na ul. Floris i Brzeźnickiej.

 

Chodnik w Starym Wiśniczu i Olchawie

W Starym Wiśniczu powstanie nowy chodnik  wraz z kolektorem deszczowym na długości 342m., zaś w Olchawie powstanie chodnik na długości 130 m. Przebudowana zostanie również sieć teletechniczna i wodociągowa. Wartość prac przy budowie obu chodników  to ponad 350 tysięcy złotych z czego połowa środków pochodzi z budżetu Powiatu Bocheńskiego, natomiast pozostałą część pokryje samorząd Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz. Prace potrwają do połowy września.

Chodnik w Damienicach i Proszówkach

Drogowcy wykonają chodnik na długości 55 m, który powstanie w miejscu brakującego fragmentu. W chwili obecnej trwają prace polegające na wykonaniu kolektora odwadniającego na długości 250m. Zamontowany zostanie separator, zabezpieczą dno i skarpę rowu oraz wykonają wylot z elementów żelbetowych. Wartość prac to ponad 215 tys. zł z czego ponad 144 tys. zapłaci powiat, a pozostała część zostanie pokryta ze środków gminnych.

Most w Nieszkowicach Wielkich

Dotychczas drogowcy rozebrali stary stalowo-drewniany most i tymczasowo powstała kładka umożliwiająca poruszanie się pieszych.

W ramach inwestycji powstanie nowy obiekt, przebudowane zostaną dojazdy i powstanie chodnik po prawej stronie. Przebudowie ulegną również zjazdy indywidualne, kanalizacja deszczowa wraz z wykonaniem wylotu do potoku Zawadka. Zaplanowano także odcinkową przebudowę potoku Zawadka wraz z jego umocnieniem jak również przebudowę i umocnienie przydrożnych rowów odwadniających wzdłuż drogi powiatowej.

Koszt remontu wyniesie ponad 1 mln 300 tys. zł., a prace zakończą się do końca października.

Perony w Pogwizdowie i Dąbrowicy

W Pogwizdowie i Dąbrowicy powstały obustronne perony przystankowe zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców wsiadających i wysiadających z autobusu. Inwestycja wyniosła ponad 35 tys. zł. a środki pochodzą z budżetu powiatu oraz samorządów gminy Bochnia i Łapanów.

Most w Rajbrocie

Rozpoczęły się również prace przy odbudowie mostu w Rajbrocie za prawie 900 tys. zł dofinansowane z MSWiA. Oprócz nowego obiektu, przebudowana zostanie droga powiatowa, powstanie chodnik wraz z kanalizacją deszczową. Przebudowana zostanie również skarpa rzeki Uszwica oraz przydrożne rowy.

Ścieżka rowerowa w Kamionnej i Leszczynie

W Kamionnej ruszyła budowa ścieżki rowerowej wraz z kanalizacją deszczową na długości ponad 300 mb, natomiast w Leszczynie na długości 138 mb. Wartość robót to ponad 520 tys. zł, które zostanie pokryte z budżetu Powiatu Bocheńskiego i Samorządu Gminy Trzciana.

 

logo_ue_rgb-pion-287.jpg

PROW

PROWlogo

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy