Get Adobe Flash player

Deklaracja dostępności

Deklaracja1

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

0001 

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

Rusza remont mostu w Królówce - od jutra objazd

Rozpoczął się remont mostu w Królówce. Powstanie nowy obiekt, chodnik po lewej stronie oraz przebudują drogę powiatową oraz gminną. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie, powstanie zatoka autobusowa, przebudują istniejące oraz wybudują nowe zjazdy, wyremontują także przepust pod drogą. Realizacja inwestycji obejmie też przebudowę wraz z umocnieniem potoków Polanka i Dopływu spod Połomiu Dużego oraz przebudowę sieci energetycznej.

Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanym środkom z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wysokości 760 tyś. , zaś całkowita wartość prac wyniesie ponad 1,4 mln zł.

W chwili obecnej trwa przebudowa sieci i budowa przejazdu technologicznego.

W związku z pracami wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu polegająca całkowitym zamknięciu grogi powiatowej w Królówce i wyznaczeniu objazdów drogą powiatową 1444K na odcinku Olchawa –Nowy Wiśnicz, a następnie drogą wojewódzką 965 na odcinku Nowy Wiśnicz – Muchówka i drogą wojewódzką 966 na odcinku Muchówka – Leszczyna.  Z uwagi na zamknięcie drogi gminnej Królówka – Sośliny objazd tymczowy wyznaczono istniejącymi drogami gminnymi. Na czas prowadzonych robót utrzymany zostanie ruch pieszych poprzez wykonanie tymczasowej kładki dla pieszych.

Przypomnijmy: Pierwotnie otrzymane dofinansowanie dotyczyło budowy mostu w Rajbrocie, jednak inwestycja ta otrzymała również dofinansowanie z MSWiA w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Zarząd Powiatu w Bochni wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o możliwość przesunięcia otrzymanych środków na inne zadanie- budowę mostu w Królówce.

 

logo_ue_rgb-pion-287.jpg

PROW

PROWlogo

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy