Get Adobe Flash player

Deklaracja dostępności

Deklaracja1

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

0001 

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

13 miejscowości powiatu bocheńskiego z nowymi chodnikami

Ponad 3 kilometry nowych chodników i ścieżek rowerowych powstało w trzynastu miejscowości znajdujących się na terenie powiatu bocheńskiego . Chodniki wraz z kolektorem deszczowym powstały w Rajbrocie, Starym Wiśniczu, Żegocinie, Jodłówce, Leksandrowej, Lipnicy Murowanej i Okulicach. W Damienicach powstał chodnik z kolektorem odwadniającym umożliwiającym dalszą realizację budowy chodnika pomiędzy Proszówkami i Damienicami. W Nowym Wiśniczu i Olchawie dodatkowo zainstalowano znaki drogowe. W Gawłówku oprócz chodnika powstała również zatoka autobusowa. Natomiast po nowych ścieżkach rowerowych mogą już jeździć mieszkańcy Leszczyny i Kamionnej. 

 

Całkowity koszt budowy chodników i ścieżek rowerowych wyniósł ponad 2,3 miliona złoty z czego  1,2 miliona złotych to środki własne samorządu powiatu bocheńskiego, pozostała kwota to wsparcie samorządów gminnych.

 

O tym jak ważne dla mieszkańców naszego powiatu  są chodniki nie trzeba nikogo przekonywać dlatego też Zarząd Powiatu z roku na rok przeznacza kolejne środki na budowę nowych czy też remonty istniejących. Na terenie powiatu znajduje się 65 kilometrów chodników wraz ze ścieżkami rowerowymi, w ubiegłym roku powstały kolejne 5 kilometrów – mówi starosta bocheński.

 

logo_ue_rgb-pion-287.jpg

PROW

PROWlogo

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy