Get Adobe Flash player

Deklaracja dostępności

Deklaracja1

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

0001 

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

Nowe chodniki w Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej

Wiosenna pogoda sprzyja rozpoczętym inwestycjom drogowym na terenie Powiatu Bocheńskiego. W Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników i ścieżek rowerowych. Prace zakończą się do końca czerwca. 

 

 

 Prawie 300 tysięcy złotych pochłonie budowa ścieżki rowerowej z kanalizacją deszczową w ciągu drogi powiatowej Łąkta Górna-Łapanów w miejscowości Łąkta Górna. Ścieżka powstanie na długości prawie 3 kilometrów i szerokości 2 m.

 

Natomiast w Lipnicy Dolnej powstanie ciąg pieszo - jezdny  z kanalizacją deszczową  na długości 2,2 km i szerokości 2,3 mb . Całkowita wartość prac to prawie 175 tysięcy złotych. Na chwilę obecną zakończono już budowę kanalizacji , wykonano poszerzenie jezdni, ułożono krawężniki, obrzeża i palisadę.

 

Mamy świadomość jak ważną inwestycją dla mieszkańców jest budowa nowych chodników dlatego też będziemy przykładać szczególną uwagę na ten aspekt bezpieczeństwa. W tym roku planujemy budowę chodników w Damienicach i Proszówkach, Brzeźnicy i Łazach oraz Rajbrocie , Pogwizdowie i Zawadzie - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

 

  

 

 

 

 

 

 

logo_ue_rgb-pion-287.jpg

PROW

PROWlogo

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy