Get Adobe Flash player

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

nowe to pzd

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

Ruszyły prace w Brzeźnicy i Łazach

Rozpoczęła się rozbudowa drogi powiatowej w Brzeźnicy i Łazach, która wyniesie 3,5 miliona złotych. 

 

Inwestycja rozpoczęła się od budowy chodnika wraz z kanalizacją deszczową w Brzeźnicy, chodnik który tam powstanie będzie miał długość 662 m. Natomiast w Łazach drogowcy prowadzą prace przygotowawcze i roboty ziemne zmierzające m.in. do przebudowy skrzyżowania.

 

Ponadto w ramach inwestycji przebudowana zostanie droga zarówno w Brzeźnicy jak i Łazach, powstanie chodnik i mur oporowy w Łazach, umocnią pobocza, rowy oraz wykonają odwodnienie drogi, a przystanki autobusowe zostaną wyposażone w perony.

 

Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanej przez samorząd Powiatu Bocheńskiego dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wysokości prawie 1,8 miliona złotych. Bardzo się cieszę, że uda się w końcu zrealizować tą inwestycję.  Nie tylko z punktu widzenia mieszkańca naszego powiatu ale również użytkowników tych dróg, gdyż jest to jedno z ważniejszych połączeń komunikacyjnych na terenie powiatu - mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

 

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 1443K Poręba Spytkowska - Bochnia  w miejscowości Brzeźnica oraz drogi powiatowej nr 2087K Rzezawa-Brzeźnica w miejscowości Łazy” jest  realizowana przy współudziale Gminy Bochnia wynoszącym  374 139,21 zł i Gminy Rzezawa o wartości 377 233,92 zł.  Przewidywany termin zakończenia inwestycji  to koniec października.

 

  

 

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy