Get Adobe Flash player

Deklaracja dostępności

Deklaracja1

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

0001 

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

Ruszyły prace w Brzeźnicy i Łazach

Rozpoczęła się rozbudowa drogi powiatowej w Brzeźnicy i Łazach, która wyniesie 3,5 miliona złotych. 

 

Inwestycja rozpoczęła się od budowy chodnika wraz z kanalizacją deszczową w Brzeźnicy, chodnik który tam powstanie będzie miał długość 662 m. Natomiast w Łazach drogowcy prowadzą prace przygotowawcze i roboty ziemne zmierzające m.in. do przebudowy skrzyżowania.

 

Ponadto w ramach inwestycji przebudowana zostanie droga zarówno w Brzeźnicy jak i Łazach, powstanie chodnik i mur oporowy w Łazach, umocnią pobocza, rowy oraz wykonają odwodnienie drogi, a przystanki autobusowe zostaną wyposażone w perony.

 

Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanej przez samorząd Powiatu Bocheńskiego dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wysokości prawie 1,8 miliona złotych. Bardzo się cieszę, że uda się w końcu zrealizować tą inwestycję.  Nie tylko z punktu widzenia mieszkańca naszego powiatu ale również użytkowników tych dróg, gdyż jest to jedno z ważniejszych połączeń komunikacyjnych na terenie powiatu - mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

 

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 1443K Poręba Spytkowska - Bochnia  w miejscowości Brzeźnica oraz drogi powiatowej nr 2087K Rzezawa-Brzeźnica w miejscowości Łazy” jest  realizowana przy współudziale Gminy Bochnia wynoszącym  374 139,21 zł i Gminy Rzezawa o wartości 377 233,92 zł.  Przewidywany termin zakończenia inwestycji  to koniec października.

 

  

 

logo_ue_rgb-pion-287.jpg

PROW

PROWlogo

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy