Get Adobe Flash player

Deklaracja dostępności

Deklaracja1

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

0001 

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w  Kamionnej 

W starostwie podpisano umowę związaną z zabezpieczeniem i stabilizacją osuwiska w ciągu drogi powiatowejŻegocina-Kamionna. Koszt realizacji inwestycji to prawie 1 mln 800 tys. zł. W podpisaniu uczestniczył Józef Mroczek Wicestarosta, Małgorzata Dąbrowska-Zysek Dyrektor PZD , Rafał Rudka Członek Zarządu oraz przedstawiciel Firmy Wolimex, Dyrektor Biura Bronisław Ciuła. 

 

 

 

Jest to połączenie drogowe z powiatem limanowskim w kierunku gnojnika i w stronę Nowego Sącza , w tej chwili tam już praktycznie nie ma przejazdu, a to zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przede wszystkim i możliwości komunikacyjnych także Osuwisko zostanie ustabilizowane palami na długości 94 m.b. Istniejący przepust zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy stalowy obiekt. Poszerzona zostanie także jezdnia do szer. 5,5 m -mówił Józef Mroczek, Wicestarosta .

W ramach prowadzonych prac umocniony zostanie potok w rejonie przepustu oraz przebudowana sieć energetyczna. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym głównie pieszych na nowym obiekcie zaprojektowane zostało utwardzone pobocze o szerokości 1,5 m. Przebudowana tez zostanie droga na długości 115mb.

Radość, radość, radość, szczególnie z tego , że w ciągu kilku dni podpisujemy kolejną umowę na inwestycję drogową, kolejną na którą otrzymaliśmy dofinansowanie , cieszy fakt, że to kolejne miejsce w powiecie, gdzie realizowana jest inwestycja. Mamy inwestycje w Drwini, Damienicach, Brzeżnicy, Pogwizdowie, Łazach także tych miejsc jest bardzo dużo - zwracał uwagę Rafał Rudka , Członek Zarządu Powiatu. 

W okresie realizacji droga na przedmiotowym odcinku zostanie wyłączona z użytkowania a ruch drogowy  zostanie poprowadzony objazdem drogami powiatowymi przez Trzciane i Łąktę Górną.
Środki finansowe na realizację powyższego zadania są zabezpieczone z funduszy Powiatu Bocheńskiego oraz ze środków MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych stanowiących 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji. 

 

 

logo_ue_rgb-pion-287.jpg

PROW

PROWlogo

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy