Get Adobe Flash player

Polityka Prywatności

pzd.png

Nasz film

nowe to pzd

Kanały technologiczne

Kanały technologiczne

Zimowe utrzymanie dróg

Prognoza pogody

Inwestycje i remonty drogowe na terenie powiatu

 

Zakończono inwestycje i remonty na drogach powiatowych za prawie 900 tysięcy złotych przy budowie chodnika w Damienicach i Proszówkach, przebudowie drogi w Pogwizdowie oraz budowie progów i przejść na terenie powiatu. 

 

 

 

 

 

 

 Ponad 650 tysięcy złotych wyniosła budowa prawie kilometrowego odcinka chodnika wraz z kolektorem deszczowym w miejscowości Damienice i Proszówki. Inwestycja  realizowana były przy wsparciu finansowym Gminy Bochnia.

Na finiszu są również prace przy inwestycji na kwotę ponad 112 tysięcy złotych, dotyczącej  odwodnienia drogi powiatowej w miejscowości Pogwizdów – Kopaliny Pogwizdowskie wraz z budową peronu dla wsiadających na istniejącym przystanku autobusowym. W ramach inwestycji powstał chodnik i peron, przebudowie uległy zjazdy indywidualne oraz wybudowano kanalizację deszczową wraz z wykonaniem wylotu. Inwestycja  realizowana były przy wsparciu finansowym Gminy Nowy Wiśnicz.

Na drodze powiatowej w Grabiu wybudowano próg zwalniający przy wsparciu finansowym Gminy Łapanów, natomiast w Sobolowie powstało wyniesione przejście dla pieszych i próg wyspowy wraz z oznakowaniem pionowym. W  Bratucicach  wymieniono bariery energochłonne na długości 136 mb oraz naprawiono pobocza, a w Stanisławicach zamontowano bariery trzepakowe wzdłuż chodnika na odcinku 150 mb .  Zlikwidowano również przełomy na drodze w Rzezawie przy ul. Topolowej, w Bochni przy ul. Krzeczowskiej oraz w Ujeździe, Leszczynie i Rajbrocie. Wartość remontów wyniosła ponad 125 tysięcy złotych.

Ponadto trwają prace przy rozbudowie dróg powiatowych w Pogwizdowie i Zawadzie oraz Brzeźnicy i Łazach w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Prace zakończą się do końca października. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wrota Małopolski

wm

Powiat bocheński

Bez tytułu

BIP

ePUAP

Ministerstwo Transportu

GDDKiA Kraków

ZDW Kraków

Natura 2000

Portal drogowy

Polski Kongres Drogowy